کدام بهار زنده باد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بسم الله الرحمن الرحیم

کدام بهار زنده باد ؟؟؟

احمدی نژاد در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن‌ در خطابه خود به موضوعاتی چون "مهندسی انتخابات"و "کسی نمی تواند جای مردم تصمیم بگیرد" اشاره کرد. او همچنین به شعاری جنجال برانگیز که مدتی است توسط حامیان انتخاباتی كاندیدای احتمالی جریان دولت مطرح می‌شود اشاره کرد.

شعاری که مدت هاست توسط حامیان دولت در محافل رسانه ای و همچنین وبلاگ ها و سایتهای انتخاباتی آنها منتشر می شود.

نکات مورد اشاره احمدی نژاد واکنش‌های صریحی را از سوی برخی نمایندگان مجلس و چهره‌های سیاسی كشور به همراه داشت. جالب آنجاست كه این شعار تبلیغاتی امروز نیز به عنوان تیتر یك در روزنامه خورشید منتسب به سعید مرتضوی سرپرست سازمان تامین اجتماعی درج شد و روزنامه دولتی "ایران" نیز "کسی نمی تواند جای مردم تصمیم بگیرد" را به عنوان مهمترین سخن رئیس جمهور انتخاب کرد.

احمدی نژاد در سخنرانی خود در مراسم 22 بهمن در پایان خطابه اش به جمعیت حاضر گفت: گزارش‌ها می‌گوید تمام شهرها و روستاها مملو از انسان‌های پاک‌، خداجو و عاشق ارزش‌های الهی و مصمم است. از همه شما بخاطر خلق حماسه دیگر جاودانه دیگر سپاسگزارم.

او سپس سه مرتبه تکرار کرد: زنده باد بهار، زنده باد بهار، زنده باد بهار.


«زنده باد بهار» شاید یاددآور پرسش معنا داری باشد که محمود احمدی نژاد چندی پیش در گفت و گوی ویژه خبری خود در رسانه ملی مطرح کرد، پرسشی که از تمایل دولت برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری 92 خبر می داد.

در این برنامه که به طور زنده از صدا و سیما پخش می شد، مرتضی حیدری مجری گفت و گوی زنده تلویزیونی از محمود احمدی نژاد پرسید، سال 84 قول دادید اسامی را که در جیبتان دارید اعلام کنید و حالا که یک سال مانده به پایان دولتتان نمی خواهید این افراد را معرفی کنید؟! رئیس جمهور اما در پاسخی معنادار گفت: از کجا می دانید که یک سال به آخر دولت مانده؟

لازم به ذکر است که شعار انتخاباتی «زنده باد بهار» از زمانی در رسانه های منتسب به دولت رواج پیدا کرد و در محافل رسانه ای آنها به یک شعار رایج بدل شد که محمود احمدی نژاد در انتهای آخرین سخنرانی خود به عنوان نماینده جمهوری اسلامی در سازمان ملل، سه مرتبه شعار «زنده باد بهار» را بر زبان آورد.

تکرار شعار "زنده باد بهار" از تریبون عمومی و در مراسم 22 بهمن امسال همچنین یادآور پوسترهای تبلیغاتی بود که حامیان دولت در مراسم استقبال از احمدی نژاد و اسفندیار رحیم مشایی در بازگشت از مصر به نمایش گذاشتند و در این مراسم شعارهایی را در حمایت از اسفندیار رحیم مشایی سردادند.


علی مطهری در همین زمینه با بیان اینکه هدف دولت از شعار انتخاباتی "زنده باد بهار" که از تریبون 22 بهمن توسط رئیس جمهور بیان شد، بهار حکومت مهدوی است، به خبرگزاری مهر گفته است: مردم باید هوشیار باشند و فریب این نوع شعارها را نخورند.

آنها می خواهند، بگویند ما شما را به حکومت مهدوی رهنمون می شویم در حالی که این یک ادعای دروغ و نوعی عوام فریبی و سوء استفاده از یک عقیده اسلامی مردم است.

محمد کوثری نماینده مردم تهران نیز از دیگر شخصیت های سیاسی بود که به سخنان احمدی نژاد واکنش نشان داد. او با اشاره به مطرح کردن شعار انتخاباتی حامیان دولت از تربیون عمومی در سالروز پیروزی انقلاب گفت: اگر شعار «زنده باد بهار»، شعار انتخاباتی نامزد دولت باشد، تکرار آن از سوی رئیس‌جمهور در راهپیمایی عمومی 22 بهمن تخلف و مهندسی انتخابات است. متاسفانه آقای رئیس‌جمهور در سخنان امروز خود مراعات نکردند؛ افرادی که می‌خواهند کاندیدای انتخابات شوند نیز باید بدانند تریبون‌‌های عمومی متعلق به کل نظام است نه فقط برای دولت.

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد سالک عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز مجلس نیز با انتقاد از شعار «زنده باد بهار» که توسط رئیس‌جمهور در جمع راهیپمان تهرانی چندین بار تکرار شد، گفت: 34 سال است شعارهای مردم نشات گرفته از آموزه‌های امام(ره) است. شعارهای برگرفته از آموزهای‌ امام، تبری به سمت دشمنان اسلام است؛ از جمله مرگ آمریکا، مرگ بر انگلیس و مرگ بر ضد ولایت فقیه.

وی با تاکید بر اینکه شعارهای انقلابی و اسلامی حاوی فهم و تعقل بسیار بالایی دینی است، به شعار «زنده باد بهار» احمدی نژاد اشاره کرد و گفت: امروز که آقای احمدی نژاد شعار «زنده باد بهار» سر داد، یاد شعار بهار عربی که دیگران سر می‌دهند، افتادم. مطمئنیم شعارهای چون «زنده باد بهار» دوام چندانی نخواهد داشت و اینگونه شعارها در بین مردم مقبول نبوده و نخواهد بود.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic